1972 yılında kuruluş çalışmaları başlatılan şirketimiz 1978 yılında üretime başlamıştır. Faaliyetini Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde 13.716 m2 kapalı alan olmak üzere 44.821- m2 alanda faaliyetini sürdürmektedir.

Şirketimiz hisselerinin halka arz edilen kısmı İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında işlem görmekte olup % 85 hissesi ise ev tekstilinde lider firma olan KÜÇÜKÇALIK grubuna bağlıdır. Toplam 160 kişilik uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Entegre üretim yapan tesisimizde kadifenin gerektirdiği iplikler test laboratuarında onay aşamasından geçtikten sonra büküm ve çözgü işlemine tabi olup Van De Wiele marka dokuma tezgahların da dokunarak, boyamaya hazır hale gelmektedir.

Ülkemizde ve bölgemizde boyama ve finish yapabilen tek fabrika olan entegre üretim tesisimizde; boyama aşamasında Küsters kontünü boyama makinesinde yapılan boyama işlemini takiben, apre ve fırçalama işleminden sonra finish makas, fırçalama işlemi neticesinde mamül kumaş halini almaktadır. Ürünlerini gerek dış pazar gerekse iç pazarda satışa sunmakta olan Lüks Kadife A.Ş. ev tekstili, %50 döşemelik ve perdelik kadife ürün grupları ile %50 giyimlik kadife ürün gruplarında uluslararası standartlarda üretim yapmaktadır.

Ürünler, üretim aşamasında ve sonrasında test laboratuarlarında kontrol edilerek izlenmektedir. Her türlü elyafta kadife üretme yeteneğine sahip olan Lüks Kadife , naturel elyafı kontünü boyayabilen dünyada tek fabrika konumundadır. Pamuklu, viskonlu, modallı, polyester, akrilik yünlü ve karışımlı elyaflı kadife üretiminde pazarda söz sahibidir.

Yıllık dokuma üretimi 5.000.000 m2/yıl , yıllık boyama kapasitesi 5.000.000 m2/yıl dır. İtalya, Belçika, Fransa, İngiltere, İspanya ve Amerika'ya mamul ve ham bez ihracatı yapmaktadır. İç pazar ve dış pazarda konusunda marka olmuş İkea, Next, M&S, Zara, Vakko, Altınyıldız gibi mobilya ,ev tekstili ve giyim markaları ile çalışmaktadır.

Lüks Kadife A.Ş.'nin hedefleri arasında mevcut üretim hatlarına ilavelerin yanında, finish kabiliyetlerini artirmaya yonelik makine yatırımı ile iç ve dış pazarda istenen her tarzdaki tuşelerin ötesinde finish yapabilecek kabiliyette olmak vardır.

Jakarlı kadife üretimi ile döşemelik ve perdelik kadife ürünlerde yapmaya başlamış ve düz kadife ürünlere kombinli jakar desenlerle müşterilerine yeni konseptlerle hizmet vermeye başlamıştır. Konusunda uzmanlaşmış kadrosu ile verdiği hizmetle kalitesini pazarda kabul ettirmiş bir marka olan Lüks Kadife katılmış olduğu; iç ve dış fuarlarda yaptığı bağlantılar ile kadife üreticisi olarak pazardaki yerini sağlamlaştırarak uzun yıllar ülke ekonomisine hizmet edecektir.